Tańsze unity stomatologiczne kontra modele droższe

Jak wszystkie produkty wykorzystywane w zasadzie w każdej dziedzinie naszego życia, unity stomatologiczne dzielą się na produkty tanie, z średniej półki i na te najdroższe, które w zasadzie nie posiadają żadnego limitu cenowego. Tak samo jak w innych dziedzinach jest też z kwestią opłacalności zakupu droższego modelu w stosunku do modelu tańszego. Oczywistym jest, że unity stomatologiczne oferują trochę więcej za wyższą cenę, niż w przypadku niższej ceny, ale nie należy od razu rzucać się na modele najdroższe. Trzeba po prostu ocenić, jakie cechy są nam realnie potrzebne, a bez jakich możemy żyć.

Zanim przejdziemy do kwestii czysto stomatologicznych, musimy sobie jasno powiedzieć, że unity stomatologiczne to po prostu skomplikowane urządzenia mechaniczne, więc musimy oczekiwać od nich odpowiedniej jakości wykonania. Jest ona bardzo ściśle związana z ceną, ale co na pewno ucieszy czytających ten tekst pacjentów, nie jest elementem o cenie decydującym. W praktyce oznacza to, że można dostać stosunkowo tanie unity stomatologiczne o bardzo dobrej jakości wykonania i można trafiać na unity bardo drogie, które niedługo po zamontowaniu zaczną sprawiać poważne problemy użytkowe. Wystarczy jednak trochę poczytać, by ustrzec się przed zakupem w niepewnej firmie.

Drugi element, jaki trzeba brać pod uwagę, to możliwość instalacji dodatkowych narzędzi. Prostsze i zarazem tańsze unity stomatologiczne oferują nam mniej miejsca do podłączenia urządzeń niezbędnych w pracy stomatologa. Zabraknąć nam może chociażby możliwości podłączenia specjalnej kamery dającej obraz z wnętrza ust, albo pary dodatkowych wierteł. Dla niektórych praktyków może to być poważny problem, ale w większości gabinetów dentystycznych nie odczuje się żadnych braków nawet przy najtańszych modelach.

Duże różnice w cenie powoduje zazwyczaj zaawansowany system elektroniczny. Mowa tutaj miedzy innymi o specjalnych ramionach unitów stomatologicznych, na których montowane są ekrany służące do wyświetlania danych z badań, ale nadające się też znakomicie do puszczenia pacjentowi jakiegoś ciekawego programu telewizyjnego czy nawet filmu na wideo. Z punktu widzenia czysto medycznego jest to całkowicie zbędne, ale pacjent, który ma możliwość zajęcia się czymś w czasie leczenia, będzie zwracał znacznie mniejszą uwagę na nieprzyjemne doznania i znacznie rzadziej będzie je klasyfikował jako ból.

Tags:
Category:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>